مرغ شاخدار

همه چیز در مورد گوشت مرغ شاخدار

 

 

گوشت‌ مرغ‌ شاخدار در سنین‌ پایین‌ بسیار خوش‌‌طعم‌ و مطبوع‌ است و آن را قابل‌ مقایسه‌ با کبک‌، بلدرچین‌ و قرقاول‌ می‌دانند. از لحاظ‌ میزان‌ انرژی‌، لاشه‌ مرغ‌ مروارید بعد از گوشت‌ بوقلمون‌ مقام‌ دوم را به ‌خود اختصاص‌ داده‌ است‌ و دارای ‌۱۳۴ کیلوکالری انرژی به ازای‌ هر ۱۰۰ گرم‌ است. گوشت ‌مرغ‌ مروارید فاقد چربی و حاوی اسیدهای‌ چرب‌ ضروری‌ است.

آفریقا موطن‌ اولیه‌ مرغ‌ مروارید است؛ نام‌ اولیه‌ آن مرغ‌ گینه‌ بوده‌ که‌ می‌تواند معرف‌ منشاء و زادگاه‌ اصلی‌ آن به حساب ‌آید. این مرغ تحت عنوان مرغ شاخدار نیز شناخته می­‌شود.

امروزه‌ مرغان‌ مروارید به‌عنوان‌ یک‌ منبع‌ اقتصادی‌ قابل‌ توجه‌ به‌شمار می‌روند. در ایران‌ هنوز آمار دقیقی‌ از تعداد مرغان مروارید وجود ندارد. زیستگاه‌ این‌ مرغ‌ بیشتر در غرب‌ و شمال‌ غرب‌ کشور است. تراکم‌ جمعیت‌ آنها در استان‌ آذربایجان‌ شرقی‌ و اردبیل ‌بیش‌ از سایر مناطق‌ بود‌ و به‌ رنگ‌های خاکستری‌ و خاکستری‌ مایل‌ به‌ آبی‌ و به‌ ندرت‌ سینه‌سفید مشاهده‌ می‌شود.

در استان آذربایجان شرقی بیشترین‌ پراکنش‌ مرغ‌ مروارید در مناطق ‌ارسباران، کلیبر و مرند و نیز به‌صورت‌ محدود در شهرستان‌های بناب، ملکان‌ و میانه‌ است. در استان اردبیل بیش ترین‌ پراکندگی مرغان‌ مروارید در شهرستان‌های‌ گِرمی، پارس‌‌آباد، بیله‌‌سوار و به‌‌صورت‌ محدود در شهرستان‌های مشکین‌‌شهر و اردبیل‌ موجود است.

این‌ پرنده‌ به‌‌علت‌ سر و صدای‌ فراوانی‌ که‌ با دیدن‌ افراد غریبه‌ از خود ایجاد می‌کند و به‌ نوعی‌ نقش نگهبان خانه را ایفاء می‌کند و همچنین باعث‌ کاهش‌ حشرات‌ می‌شود. این‌ پرنده‌ برعکس‌ مرغ، ‌قادر به‌ پنجول زدن‌ به‌ زمین‌ نیست، بنابراین ضرر جزئی‌ به‌ باغ‌های‌ محل‌ پرورش‌ وارد می‌کند.

تخم‌ مرغان‌ مروارید در مقایسه‌ با تخم‌مرغان‌ معمولی‌ از میزان‌ بالای‌ ویتامین‌ A ، ۲ B و E برخوردار است و برای‌ تغذیه‌ کودکان‌ در حال‌ رشد و زنان‌ باردار و افراد مسن‌ توصیه‌ می‌شود.

فسفر و کلسیم‌ در گوشت‌ مرغ‌ مروارید بیشتر از سایر طیور بوده و میزان‌ کلسترول‌ در زرده تخم‌مرغ‌ مروارید در کمترین‌ میزان‌ است.

مصرف گوشت مرغ شاخ دار برای درمان ورم معده بسیار مفید و ارزشمند است