معجزه عسل در سرماخوردگی

مصرف مخلوط عسل و لیموترش به همراه یک لیوان آب جوش در بیماران مبتلا به سرماخوردگی می تواند در تسکین علائم بیماری مفید واقع شود.

دکتر ” جعفر بهزاد ” محقق متخصص تغذیه در مصاحبه با خبرنگار ایسنا، واحد علوم پزشکی ایران ضمن اشاره به این مطلب گفت : بیشترین موارد شکایت از سرماخوردگی مربوط به علائمی از قبیل گلودرد، بی تابی و بی قراری، گرفتگی بینی و احساس سرما است.
وی ادامه داد : سعی در برطرف کردن هر کدام از این علائم، به تنهایی می تواند در بهبود حال بیمار بسیار موثر باشد زیرا هنوز داروی قطعی برای ریشه کن کردن ویروس مسبب سرماخوردگی پیدا نشده و علاوه براین در افرادی که مبتلا به نقص سیستم ایمنی نیستند از بین بردن ویروس لزومی ندارد.
دکتر بهزاد تامین گرمای بدن، توسط پوشیدن لباس کافی و گرم نگاه داشتن محیط را از جمله اقدامات ضروری در سرماخوردگی عنوان کرد و افزود : مصرف یک لیوان آب جوش به همراه عسل و لیموترش، یکی از روشهای موثر تسکین علائم سرماخوردگی است همچنین مداومت بر مصرف چای کم رنگ و آب میوه به دلیل بالا بردن میزان مایعات دفعی بدن موجب تنظیم دمای بدن می شود.
این متخصص تغذیه در خاتمه ضمن اشاره به تاثیر بسزای مصرف ماست در تقویت سیستم ایمنی بدن حین مواجهه با عوامل میکروبی اظهار داشت : با بهبود کارکرد سیستم ایمنی، بدن؛ در مقابله با انواع ویروسهای مسبب سرماخوردگی، قوی تر شده و سریع تر سلامت خود را باز می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *