قرآن ما شرمنده ایم…!

از پله ها که بالا می آید مدام غیبت و شاید تهمتی ناروا نثار بندگان خدا می کند

خودش هیچ ؛ بچه خانه را نیز در این بی عقلی شریک می سازد

به کودک نیز آموزش غیبت – تهمت و دروغ را  یاد می دهد

راستی

یادم رفت بگویم که این فرد هر ماه ختم قرآن می کند

و یقینا می دانم که فقط به جای روزنامه قران را می خواند

و یاد این متن و گفتار افتادم از استاد معظم دکتر شریعتی :

قرآن! من شرمنده توام اگر از تو آواز مرگی ساخته ام که هر وقت در کوچه مان آوازت بلند میشود همه از هم میپرسند ” چه کس مرده است؟ ” چه غفلت بزرگی که می پنداریم خدا تو را برای مردگان ما نازل کرده است .

قرآن! من شرمنده توام اگر ترا از یک نسخه عملی به یک افسانه موزه نشین مبدل کرده ام . یکی ذوق میکند که ترا بر روی برنج نوشته، یکی ذوق میکند که ترا فرش کرده ، یکی ذوق میکند که ترابا طلا نوشته ، یکی به خود میبالد که ترا در کوچک ترین قطع ممکن منتشر کرده و … ! آیا واقعا خدا ترا فرستاده تا موزه سازی کنیم ؟

قرآن! من شرمنده توام اگر حتی آنان که ترا می خوانند و ترا می شنوند ، آنچنان به پایت می نشینند که خلایق به پای موسیقی های . اگر چند آیه از ترا به یک نفس بخوانند مستمعین فریاد میزنند ” احسنت …! ” گویی مسابقه نفس است … روزمره می نشینند

قرآن! من شرمنده توام اگر به یک فستیوال مبدل شده ای حفظ کردن تو با شماره صفحه ، خواندن تو آز آخر به اول ، یک معرفت است یا یک رکورد گیری؟ای کاش آنان که ترا حفظ کرده اند ، حفظ کنی ، تا این چنین ترا اسباب مسابقات هوش نکنند خوشابه حال هرکسی که دلش رحلی است برای تو.آنانکه وقتی تورا میخوانند چنان حظ میکنند گویی که قرآن همین الآن بر ایشان نازل شده است.آنچه ما با قرآن کرده ایم تنها بخشی از اسلام است که به صلیب جهالت کشیدیم .

دکتر علی شریعتی

همچنین ببینید

تعاریفی دیگر

پولدارى؛ منش است و ربطى به میزان دارایى ندارد گدایى؛ صفت است ربطى به بى …

ساجده

دوست و دشمن

بهترین وسیله دفع دشمنان ، ازدیاد دوستان است . بیسمارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *