محاسبات شگفت انگیز زنبور عسل

نتیجه مطالعه‌ای در انگلیس نشان می‌دهد زنبور عسل برای رسیدن به گل‌ها به روشی که هنوز مشخص نشده است راحت ترین و نزدیک ترین راه‌ها را انتخاب می‌کند تا توان بیشتری برای جمع کردن شیره گل‌ها داشته باشد.

عسل طبیعی ارسباران

محاسبات شگفت انگیز زنبور عسل

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری قطر، براساس این مطالعه که نتیجه آن در پایگاه اینترنتی  لایف ساینس در آمریکا منتشر شد زنبور عسل قبل از حرکت به سوی شیره گل‌ها محاسباتی را در مغزش که در مقایسه با مغز انسان بسیار ساده است انجام می‌دهد و از میان راه‌های مختلف رسیدن به هدف، راهی را انتخاب می‌کند که علاوه بر کوتاه بودن مسیر، دستاوردش از آن راه بیشتر باشد تا از این طریق تا حد امکان بیشتر شیره گل‌ها را جمع آوری کند.
محققان دانشگاه‌های “کوین ماری و لندن در این مطالعه دریافتند زنبور عسل با وجود داشتن ساختاری ساده در مغزش، قادر است در جهت شناسی، مشکلاتی را حل کند که بشر را به حیرت وا می‌دارد.
ماتیو لیهوریو یکی از محققان حاضر در این مطالعه می گوید:  همانگونه که انسان با بهره گیری از تجهیزات مدرن سعی می کند با محاسبات دقیق و بررسی تمامی راههای رسیدن به هدف، مشکل مسافران را حل کند زنبور عسل نیز چنین محاسبات پیچیده‌ای را انجام می‌‍دهد با این تفاوت که زنبور عسل بر خلاف انسان تجهیزاتی جز ساختار ساده مغز که تنها از ۹۵۰ هزار سلول مغزی درست شده است ندارد.

منبع : www.asal24.com

همچنین ببینید

قبول سفارشات عسل صدردصد طبیعی یاشیل بال ارس

با توجه به محدودیت عسل تولیدی قبول سفارشات عسل صددرصد طبیعی یاشیل بال لطفا جهت …

درمان زخم معده با عسل

درباره درمان زخم معده رعایت نکات ذیل توصیه می شود: تغذیه خود را اصلاح نمایید …

برگه آنالیز عسل صددرصد طبیعی یاشیل بال ارس

برگه آنالیز عسل صددرصد طبیعی یاشیل بال ارس ۰۹۳۹۳۲۶۵۴۱۷ www.asal-aras.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *