روز جهانی قدس

هفته آخر ماه مبارک رمضان روزهای مبارکی است. شبهای قدر، روز قدس، عید سعید فطر و امسال روز تعاون نیز افزوده شده است.

قدس، قبله نخستین و حرم دوم مسلمانان جهان، سرزمین اصلی و وطن میلیون‌ها آواره مسلمان فلسطینی است که استکبار جهانی توسط صهیونیسم جنایتکار، از سال ۱۹۴۸ آن سرزمین را از دست ساکنانش خارج ساخت و تحت سلطه نیروهای اشغالگر قدس قرار داد.

این توطئه از همان ابتدا با مقاومت مردم مسلمان فلسطین و اعتراض مسلمانان و انسان‌های آزاده و بیداردل جهان مواجه شد و به شکل مبارزات سیاسی ـ نظامی چهره خود را نشان داد. ملت مسلمان ایران نیز بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۱۳۵۷ مسأله آزاد‌سازی فلسطین از چنگال غاصبان قدس را سرلوحه آرمان‌هایش قرار داده و همه ساله روز قدس را به روز فریاد کشیدن بر سر متجاوزان به قبله اول مسلمانان تاریخ تبدیل کرده است.

امام خمینی(ره) در روز ۱۶ مرداد ۱۳۵۸ در سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۹ هجری قمری برای به نمایش گذاردن حساسیت افکار عمومی آزاده خواهان جهان بالاخص مسلمانان نسبت به سرنوشت قدس شریف از چنگال صهیونیست ها پیامی را صادره فرموده و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری نمودند.

پیام امام عزیزمان نور امید را در دل مظلومان فلسطینی تاباند و میلیون ها انسان آواره و مبارز را برای مبارزه تمام عیار بر ضد رژیم اشغالگر قدس مصمم تر کرد و نقطه عطفی در مبارزات طولانی این مبارزه شد.

قدس میعادگاه عروج پیامبر اکرم (ص) و اولین قبله مسلمانان جهان است. صهیونیست ها تنها به اشغال خاک فلسطین و قدس شریف اکتفا نکرده و خواستار تحقق رویای دستیابی به اراضی حد فاصل نیل تا فرات هستند.

عید فطر یکى از دوعید بزرگ در سنت اسلامى است. مسلمانان روزه دار که ماه رمضان را به روزه دارى به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیارى از کارهاى مباح دیگر امتناع ورزیده اند، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند مى‏طلبند، اجر و پاداشى که خود خداوند به آنان وعده داده است.

در عید فطر نیکوکاران پاداش مى‏گیرند و زیانکاران و تبهکاران در آن مایوس و ناامید مى‏گردند.

===========================

راه پیمایی روز جهانی قدس با شکوه تر از همیشه در جای جای ایران اسلامیمان برگزار شد.

البته غرض ورزی سایت ها و رادیو و شبکه های خبری بیگانه حکایت تمام نشدنی با ملت غیور ایران را دارد.

خبرگزاری آمریکایی “آسوشیتدپرس ” در خبری نوشت که مردم ایران در سراسر کشور به عنوان بخشی از سی‌ویکمین سالگرد روز “قدس ” به تظاهرات ضد اسرائیلی پرداختند و ” محمود احمدی‌نژاد ” رئیس جمهور ایران نیز در سخنرانی گفت که اسرائیل و متحدانش بسیاری ضعیف‌تر از آن هستند که به تاسیسات هسته‌ای ایران حمله کنند.
این خبرگزاری آمریکایی نوشت که “آیت‌الله العظمی روح‌الله خمینی ” رهبر ایران که انقلاب ایران در سال ۱۹۷۹ میلادی را به پیروزی رساند، روز جمعه آخر ماه رمضان را به عنوان روز قدس تعیین کرد و خواستار برپایی تظاهراتی گسترده علیه اسرائیل و در حمایت از فلسطینیان شد.
این خبرگزاری به راه‌حل ایران برای مسئله فلسطین نیز اشاره کرد و نوشت که ایران اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و اعلام کرده است که تنها راه‌حل عملی منازعه خاورمیانه برگزاری رفراندومی با حضور تمام فلسطینیان از جمله آوارگان است تا سرنوشت خود را تعیین کنند.
آسوشیتدپرس به نقل از خبرگزاری فارس نوشت: امروز میلیون‌ها نفر از مردم فریاد آزادی قدس شریف از چنگال شیطان صهیونیست‌ فریاد خواهند زد.

به امید پیروز ملت مسلمان و نابودی استکبار جهانی علی الخصوص آمریکا و اسرائیل…..انشا اله

همچنین ببینید

با بچه های بامعرفت هنرستان کاردانش خوارزمی

یادی کنیم از بچه های بامعرفت هنرستان کاردانش خوارزمی اردوی مکیدی فیروز یادت باشه که …

با بچه های بامعرفت باهنر

مثل اینکه همین دیروز بود می خواستیم بچه ها رو به اردو ببریم صبح از …

تبریک سال نو

با آرزوی سالی خوش خدمت دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *